DÖRTKONAK KÖYÜNÜN İLK,TEK, DOĞRU, DÜRÜST, TARAFSIZ VE GÜMÜŞHANE'NİN EN BÜYÜK KÖY SİTESİ - Haberler - SENİ KAYBETMEK

Son mesaj - Gönderen: M Yücel ERGİN - Cuma, 04 May 2012 12:23
"Düşmanın yoksa, Hayatta hiç başarılı olamadın demektir.."
Haberler

Haberler->RAHMETLİ ŞAHİNDE TURHAN !!!->SENİ KAYBETMEK   
SENİ KAYBETMEK

Yıllar öncesinde bir akşam vakti kendisiyle tanışmak için gittiğim Dörtkonaklılar Derneğinde, köyümüz ve köylümüz için neler yapabiliriz heyecanı içerisinde konuşma yapıyordu.
Dernek faaliyetlerinde beraber çalışalım, bana yardım edermisin, eğitimin ne diye sorduğunda, kendisine Nene Hatun Öğretmen lisesi mezunuyum dediğim anda gözlerinin içi gülmüş, aynı okuldan mezunmuşuz gel otur karşıma demişti.
Onun anlattıklarını can kulağıyla dinlemiş, yüreğindeki heyecanın sebebini sorgulamıştım kendimce.
İnsan sevgisiyle dolu kalbini içtenlikle bizlere açıyor, özellikle evlere hapsolmuş kadınları sosyal hayat içerisine çekerek ayakları üzerinde durabilmelerini, kendileri için bir şeyler yapabilmelerini canı gönülden istiyordu
Kadınların, bir araya geldikleri zaman her güçlüğün altından kalkabileceklerine inanıyor, onlara çok güveniyordu.
Dörtkonak’lı hanımlar, onun bu seslenişine kulak vermişti. Dernek çatısı altında kurduğu Kadınlar Konseyi, O’nun azmi, heyecanı ve bize verdiği güvenle çalışmalara dört elle sarılmıştı. Ortaklaşa düzenlenen eğitici ve öğretici faaliyetler ardı ardına gelmişti.
Yemekli eğlence gecelerimizle, bilgilendirme toplantılarımızla, yaptığımız gezilerle, hayatımız boyunca unutamayacağımız günler yaşamıştık.
El birliği, gönül birliği içerisinde kaynaşarak çok kimseye de örnek olmuştuk. Biz kadınlara vermiş olduğu sözleri hayata geçiriyor, bir anne, bir abla şefkatiyle herkesin yardımına koşuyordu. Yaşadığımız problemleri, kendinin derdiymiş gibi üstlenerek, çözüm üretmek için gönülden destek veriyordu.
Daha sonra, büyük bir özveri ve emekle çıkarılan “Köylünün Sesi” gazetesi, bizim sesimiz soluğumuz olmuştu. Sorunlarını dile getirmek isteyen herkese söz hakkı verip, yapılan iyi kötü her şeyi yazarak paylaşmayı severdi. Gazete, baskıdan çıkıp eline ulaştığı an, duyduğu mutluluğu sesine yansımış haliyle heyecanla beni arar, gazeteyi okurlarının hizmetine bir an önce sunmak için çalışmalara başlardık.
O, azim ve sabrınla, karşılık beklemeden, “insanlara bir nebze faydam dokunuyorsa ne mutlu bana” felsefesiyle yaptığın mücadeleyle bizim önümüzü ufkumuzu açtın. Mütevazi duruşun, insanları ayırt etmeksizin onlara yaklaşımınla, bize örnek oldun, abla oldun, arkadaş oldun.
Bu nedenle seni kaybetmek çok ama çok acı verdi.
Bizlere yüreğini açtın, zamanını verdin, emeğini verdin.
Hakkını helal et Şahinde abla…
Nüveyde Balki
Gönderen M Yücel ERGİN, Pazar, 18 Aralık 2011 19:10, Yorumlar(0)
Yorumlar


MKPNews ©2003-2008 mkportal.it
 

MKPortal ©2003-2008 mkportal.it