DÖRTKONAK KÖYÜNÜN İLK,TEK, DOĞRU, DÜRÜST, TARAFSIZ VE GÜMÜŞHANE'NİN EN BÜYÜK KÖY SİTESİ - Haberler - GÖNLÜMÜZDEN KOPAN ŞAHİNDE TURHAN

Son mesaj - Gönderen: M Yücel ERGİN - Cuma, 04 May 2012 12:23
"Düşmanın yoksa, Hayatta hiç başarılı olamadın demektir.."
Haberler

Haberler->RAHMETLİ ŞAHİNDE TURHAN !!!->GÖNLÜMÜZDEN KOPAN ŞAHİNDE TURHAN   
GÖNLÜMÜZDEN KOPAN ŞAHİNDE TURHAN

   Şair diyor ki ; gönlü uçsuz, bucaksız meyve bahçesindedir.Orada ne yapraklar dökülür, ne de meyveler tükenir.Yazı kışı yok mu? Vardır elbette. Belki yazları bildiğimiz yazlardan daha güzel, kışları bildiğimiz kışlardan daha şiddetlidir diyerek gönlümüzden kopanları dile getiriyor.Gümüşhane’de yaprak dökümü başladı.Hakkı Çubukçu ağabeyimizin vefatının ardından Gümüşhane’nin ender şahsiyetlerinden Şahinde Turhan hanımefendi  gazeteci –yazar olmanın yanı sıra,  iyi bir anne idi.Bu değerli fikir adamının  toprağa düşmesi ile yetiştirdiği meyveleri ve memleketine hizmet ettiği toprağı ve suyu dahi yakmıştır. İnsan olarak memleketin bir ferdi olarak Şahinde Turhan gibi bir hanımefendi ile hep gurur duymuşumdur.Bir mü’min abdest alsa bir nehir şereflenir.Bir Kamil konuk gelse bir şehir şereflenir.Şahinde hanım efendi şehrimizde bir konuktu.Şehrimizin şereflenmesine hizmet etmiştir.

    Şahinde hanım efendi  memleketine ve milletine çok şeyler katmış ufuk açmış can vermiş güç vermiş saadet vermiş ehil bir hanımefendi idi.
Geceyle gündüzü, korkaklıkla,  yiğitliği, üzüntüyle sevinci birbirine karıştırmayacak kadar vakarlı idi. Her şey ait olduğu yerde güzeldir.Ne dünü yarına taşıyabiliriz, ne de yarınları bu güne getirebiliriz.Fakat insan olarak maddeten olmasa da, manen hem dünde, hem de bu günde, hem de yarınlarda yaşayabiliriz.Allah (C.C) bizleri duygular ve düşüncelerle yaratıp, donatmıştır.Yakmayan ateşin, akmayan suyun, üşütmeyen karın , aydınlatmayan ışığın eksikliklerini anlayamayanlarda eksiklikler vardır.Allah (C.C.) cümlemizi zararlı ve gereksiz eksiklerden muhafaza eylesin.

    Vefası olmayan, şefkati olmayan, düşüncesi olmayan, samimiyeti olmayan, vicdanı olmayan güzel ahlakı olmayan, basireti olmayan, edebi olmayan ve nihayet aşkı olmayan adam olamaz.Yukarıda saydığım hususiyetleri bünyesinde toplayabilen, adam olma vasfını kazanan var mı ?  Var bunlardan biride Şahinde Turhan’dır.Şahinde Turhan memleketi ve milletine aşık yanıp tutuşan samimiyetli,  basireti olan güzel ahlaklı, vicdanlı , düşünce ve fikir adamı gazeteci-yazar ekin gazetesinin sahibidir. Adliye’ye ekin gazetesini dağıtmaya gelince yaptığı hizmetlerden dolayı kendisini ayakta karşılar sevginin ve saygının en güzelini ona gösterirdim.Şimdilerde de olsa aynı edebi kendisine gösterme hasletini yaşasaydım.  

    İman denizinde kulaç atan bir inanmışı o denizin kıyısına bile uğramayan nasıl görsün.Tevazu mahviyetinin erittiği ile gurur putunun dirilttiği arasında dünya ile ahiret arası mesafe var.Beyinle düşünmek, mideyle düşünmek… Yakınlık var mı acaba?

   Şahinde Turhan olmak zor.Yaptığı haberlerle zaman zaman  tehlikeleri göze almıştır.”Köşe yazıları ve haberlerle bir çok insana fayda sağlamıştır. Haberde, doğrulukta, iyilikte  en doğru çizgide doğru yürümüştür.Rabbim gönlümüzden kopan fikir adamı gazeteci yazar ablamıza Tarlasının büyüklüğünde yağmur, penceresinin büyüklüğünde güneş versin.

    Bu memlekette çok arzu ediyorum.Önemli şahsiyetleri yazmak.Sığ düşünen bu toplumda önemli şahsiyetler ölmeden  önce yazmayı bana rabbim nasip etsin.Yazdığımı itiraf edecek olursak Şahinde hanım efendiye sağlığında yazamadığımı şimdi yazarak vefa göstermemdir.Okuyucularımla uzun zamandır buluşamıyorum.Şehrimiz için önemli büyük projeleri hazırlama ile meşgul olduğum için aranızdan uzağım.Bundan dolayı kusura bakmayın.Allaha emanet olun.


Eyüp DEMİREL
Gönderen M Yücel ERGİN, Perşembe, 15 Aralık 2011 10:36, Yorumlar(0)
Yorumlar


MKPNews ©2003-2008 mkportal.it
 

MKPortal ©2003-2008 mkportal.it