DÖRTKONAK KÖYÜNÜN İLK,TEK, DOĞRU, DÜRÜST, TARAFSIZ VE GÜMÜŞHANE'NİN EN BÜYÜK KÖY SİTESİ - Haberler - Eğitim Ordusundan Bir Yıldız Kaydı

Son mesaj - Gönderen: M Yücel ERGİN - Cuma, 04 May 2012 12:23
"Düşmanın yoksa, Hayatta hiç başarılı olamadın demektir.."
Haberler

Haberler->RAHMETLİ ŞAHİNDE TURHAN !!!->Eğitim Ordusundan Bir Yıldız Kaydı   
Eğitim Ordusundan Bir Yıldız Kaydı

Eğitim Ordusundan Bir Yıldız Kaydı


Yusuf Sadık

EMEKLİ ÖĞRETMEN ŞAHİNDE TURHAN
Ömrünün ikinci baharını yaşarken, “öğretmenin emeklisi olmaz” demişti Şahinde Öğretmen(58). Henüz 4 yaşında bir çocukken tanımıştım O’nu. Köyümüz Dörtkonak’ın 1957 yılındaki Baş İmamı Davut Aydın Hoca Efendinin ilk çocuğuydu. Henüz dört yaşlarında iken bile yetişkin insanların davranışlarını gözlemlediğim bu minicik sevimli kızın günün birinde (halk deyimiyle) adam olacağına kalıbımı basmıştım bir köy öğretmeni olarak.

İlköğrenimini kendi köyü olan Torul-Demirkapı okullarında tamamlayan Şahinde, soy ismiyle örtüşen AYDIN bir din adamı olan babasının katkılarıyla öğretmen olmuş bu meslek ona diğer kardeşlerine de okuma yolunu açmış hepsinin de meslek sahibi olmalarını sağlamıştı.

Öğretmenliğindeki aktivitesini emekli olduğu 1996 yılından sonra da Sivil Toplum Kuruluşlarına olan katkısıyla sürdürmüş, Köy Derneği adına çıkardığı, “Köylünün Sesi” gazetesinden sonra da kendisinin sahibi olduğu aylık “EKİN” gazetesi ile yerel basında sesini duyurmuştur.

Öğretmenlik kadar gazeteciliği de zevkle ve severek yaptığını kaydeden Şahinde Hanımefendi son olarak Kent Konseyinde Kadın Komisyonu Başkanlığını üstlenmişti.
Sağlıklı görünüyordu. Belli olmuyor. Kader O’nu bacağındaki kas ağrısıyla yakaladı ama vefatında akciğerlerindeki yetersizlik sebebiyle hayata veda etti. Üzgünüz. O, yıldız gibi kayarken bıraktığı nurlu ışık umarım sevenleri için sürekli aydınlık yolu olacaktır.

Aziz Şahinde… Ruhun şad olsun. Yakınlarına ve sevenlerine Yüce Allah’ım sabırlar versin.Gönderen M Yücel ERGİN, Çarşamba, 14 Aralık 2011 08:09, Yorumlar(0)
Yorumlar


MKPNews ©2003-2008 mkportal.it
 

MKPortal ©2003-2008 mkportal.it