DÖRTKONAK KÖYÜNÜN İLK,TEK, DOĞRU, DÜRÜST, TARAFSIZ VE GÜMÜŞHANE'NİN EN BÜYÜK KÖY SİTESİ - Haberler - ŞAHİNDE HANIM DA HAKKA YÜRÜDÜ

Son mesaj - Gönderen: M Yücel ERGİN - Cuma, 04 May 2012 12:23
"Düşmanın yoksa, Hayatta hiç başarılı olamadın demektir.."
Haberler

Haberler->RAHMETLİ ŞAHİNDE TURHAN !!!->ŞAHİNDE HANIM DA HAKKA YÜRÜDÜ   
ŞAHİNDE HANIM DA HAKKA YÜRÜDÜ

ŞAHİNDE HANIM DA HAKKA YÜRÜDÜ
   Gümüşhane bir evladını daha kaybetti. Şahinde Turhan Hanım 13 Aralık 2011 Salı günü hakkın rahmetine kavuştu.

   Şahinde Hanım’ı tanımadan önce babası Davut Aydın Hocamı tanıma fırsatım oldu. Davut Hocam Torul’un yetiştirdiği nadir insanlardan biridir. O Demirkapı vadisinin gerçek bir aydın insanıdır. Pek çok insanın daha yeni farkına vardığı pek çok gerçeği Davut Hocam 50 yıl önce keşfetmiş, yaşamış bir gerçek aydın insan.

   Davut Hocamız, çevresine örnek olurken, kendi aile fertlerini de en ideal şekilde yetiştirmiş ve bu vatanın hizmetine sunmuştur.

   Şahinde Turhan Hanım da Davut Hocamın evlatlarından biridir. Davut Hocamdaki pek çok güzel hasleti kızı merhume Şahinde Hanım’da da görmeniz mümkündü. Kimseyi kırmayan, incitmeyen, her zaman insanlara yardımcı olmaya çalışan, hele hele Gümüşhane için her zaman koşan bir coşkun yürek.

İnsanlar kültür bakımdan, inanç bakımından dolu oldu mu, o doluluklarını kendilerinde saklamaları mümkün değildir. Mutlaka kendilerindeki her şeyi çevreleriyle paylaşırlar ve paylaşmaktan zevk alırlar. Şahinde Hanım’da bunu en güzel şekilde görmeniz mümkündü. O, sürekli okuyan, yazan ve bunları diğer insanlarla paylaşan biri idi.

  Tek başına uzun yıllar Ekin gazetesini çıkarırken, tek arzusu, Gümüşhane’ye hizmet etmek, doğruları yazıp, insanlara yardımcı olmaktı.

  Öğretmenliğini de, gazeteciliğini de hep zevkle yapmış, yaptığı hiçbir işte yorgunluk nedir bilmemişti.

  Son bir yıldır, Şahinde Hanım’la Kent Konseyi’nde beraber çalışma fırsatımız oldu. Gümüşhane Kent Konseyi’nin Kadın Çalışma Gurubunu kurdu. Gümüşhaneli bayanları derleyip topladı. Kadın Çalışma Gurubunun Başkanlığını yürüttüğü bir yıl içinde çok güzel çalışmalara imza attı.

  Şahinde Hanım, eşi Çağlayan Turhan Bey’le her zaman örnek bir aile olmuşlardır. Şahinde Hanım’ın yaptığı her çalışmada önce onu destekleyen ve cesaretlendiren hep Çağlayan Bey olmuştur.

  Gümüşhane için koşan, Gümüşhane için yazan, Gümüşhane için üzülen ve gülen Şahinde Hanım’ın vefatı Gümüşhane için büyük bir kayıp olmuştur.

  İnancımız gereği dünya, insanlar için geçici bir durak yeridir. Burada vazifesi biten asıl diyar olan Ahirete gitmektedir. Orada ikinci bir ölüm yoktur. Orası ebedi yaşama diyarıdır. Oradaki yerinizi Dünyadaki yaşayışlar belirlemektedir. Tanıdığımız Şahinde Hanım inşallah orada Cennet yurdunun sakinlerinden biri olmuştur.

  Değerli insan, değerli kardeşim Şahinde Hocahanım’a Allah’tan rahmet, muhterem babaları Davut Hocam ve değerli eşleri, kardeşim Çağlayan Turhan Bey başta olmak ailenin diğer fertlerine başsağlığı diliyorum.
Hasan PİR
Gönderen M Yücel ERGİN, Salı, 13 Aralık 2011 16:35, Yorumlar(0)
Yorumlar


MKPNews ©2003-2008 mkportal.it
 

MKPortal ©2003-2008 mkportal.it